👤

4kg rosii...16 lei
3kg rosii...x lei
va rog urgent


Răspuns :

Răspuns:

Bună!

16÷4=4

3×4=12 lei

Răspuns:

4kg rosii...16 lei

3kg rosii...x lei

--------------------------

x=3·16:4=12 lei

Vă mulțumim pentru vizita pe site-ul nostru dedicat Matematică. Sperăm că informațiile furnizate v-au fost utile. Dacă aveți întrebări suplimentare sau aveți nevoie de ajutor, nu ezitați să ne contactați. Vă așteptăm cu drag și data viitoare! Nu uitați să adăugați site-ul nostru la favorite!


Ze Learnings: Alte intrebari