👤

5 kg de mere și 10k de costă ,40. 7kg de mere și 20, kg de pere costă ,56 lei. Cât costă un kg de mere și unul de pere?



pls că dăm test​


Răspuns :

apasa pe poza. este gresut exercitiul care ti l-a dat profesoara.

Vezi imaginea VASILESCUMONICA