Răspuns :
Răspuns:
modul unu : pai daca are 2 papagali facem :
1. Cati Ron costa mancarea pentru cei 2 papagali?
3×2=6 ron
ok si acum aflam cati roni dau in 3 zile :
2.Cati ron costa mancarea pt 3 zile
6×3=18 lei
modul 2 :
3×2×3
=6×3
=18
Vă mulțumim pentru vizita pe site-ul nostru dedicat Matematică. Sperăm că informațiile furnizate v-au fost utile. Dacă aveți întrebări suplimentare sau aveți nevoie de ajutor, nu ezitați să ne contactați. Vă așteptăm cu drag și data viitoare! Nu uitați să adăugați site-ul nostru la favorite!