5. Mai mulți elevi vor să cumpere o minge. Dacă dă fiecare câte 10000 de lei, nu ajung 20000 de lei, iar dacă dă fiecare câte 20000 de lei, mai rămân 20 000 de lei. Câți elevi sunt şi cât costă mingea ?
Vă mulțumim pentru vizita pe site-ul nostru dedicat Matematică. Sperăm că informațiile furnizate v-au fost utile. Dacă aveți întrebări suplimentare sau aveți nevoie de ajutor, nu ezitați să ne contactați. Vă așteptăm cu drag și data viitoare! Nu uitați să adăugați site-ul nostru la favorite!