Răspuns :
Răspuns:
Prima dată trebuie să aflăm cât costă 1 caiet:
15,6 : 6 = 2,6 lei
acum vom înmulți cele 36 de caiete, cu prețul unui singur caiet pentru a afla cât costă:
36 x 2,6 = 93,6
Explicație pas cu pas:
Sper că răspunsul meu ți-a fost de ajutor!
Vă mulțumim pentru vizita pe site-ul nostru dedicat Matematică. Sperăm că informațiile furnizate v-au fost utile. Dacă aveți întrebări suplimentare sau aveți nevoie de ajutor, nu ezitați să ne contactați. Vă așteptăm cu drag și data viitoare! Nu uitați să adăugați site-ul nostru la favorite!