Un metru de mătase costă cât 7 metri de pânză. Pentru 5 m de mătase și 4 m de pânză s- au plătit 390 de lei. Cât costă 1 m de mătase și cât costă un m de pânză?
Vă mulțumim pentru vizita pe site-ul nostru dedicat Matematică. Sperăm că informațiile furnizate v-au fost utile. Dacă aveți întrebări suplimentare sau aveți nevoie de ajutor, nu ezitați să ne contactați. Vă așteptăm cu drag și data viitoare! Nu uitați să adăugați site-ul nostru la favorite!