👤

611 Treci in tabel datele din enunţuri, apoi calculeaza
·lon a cumparat 4 de vaze la pretul de 16 lei
* 3 pahare de același fel costa in total 789 lei.
. Pentru farfurii Elena a platit 360 lei. Fiecare farfurie cost
10 lei.
Cantitatea
Preţul
Costul​


Răspuns :

Răspuns:

Sper ca te-am ajutat........

Vezi imaginea RC925258GMAILCOM
Vă mulțumim pentru vizita pe site-ul nostru dedicat Matematică. Sperăm că informațiile furnizate v-au fost utile. Dacă aveți întrebări suplimentare sau aveți nevoie de ajutor, nu ezitați să ne contactați. Vă așteptăm cu drag și data viitoare! Nu uitați să adăugați site-ul nostru la favorite!


Ze Learnings: Alte intrebari