👤

E URGENT(EXERCITIUL 9-nu doar rezultatul,si calculele,dau coroana)​

E URGENTEXERCITIUL 9nu Doar Rezultatulsi Calculeledau Coroana class=

Răspuns :

Răspuns:

15,75:5=3,15lei(costă un kg de mere)

3,15×8=25,2lei(costă 8 kg de mere)

Coroana?

Salut!:)

15,75:5=3,15lei 1 kg mere

3,15x8=25,2lei 8 kg mere

Succes!;)