E URGENT(EXERCITIUL 9-nu doar rezultatul,si calculele,dau coroana)

Răspuns:
15,75:5=3,15lei(costă un kg de mere)
3,15×8=25,2lei(costă 8 kg de mere)
Coroana?
Salut!:)
15,75:5=3,15lei 1 kg mere
3,15x8=25,2lei 8 kg mere
Succes!;)