👤

Va rog ajutatima la acest exercițiu,rapidd​

Va Rog Ajutatima La Acest Exercițiurapidd class=

Răspuns :

Răspuns:

12. a. 269-136= 133

133+136=269

b. 378- 123= 255

123+255=378

c. 873-231= 642

642+231=873

d. 837-321=516

516+321=837

tot așa continui mai departe.

13. la fel faci că mai sus doar că vei face astfel de ex:

a. x-271=218

x= 218+271

x=489

489-271=218

scuze nu pot să ți rezolv toate exercițiile. sper că te am ajutat

12.

a)133

b)255

c)642

d)516

e)516

f)624

g)313

h)313

i)323

j)331

k)332

l)323

m)333

n)322

o)164

p)551

q)146

r)662

s)515

t)211

u(121

Vă mulțumim pentru vizita pe site-ul nostru dedicat Matematică. Sperăm că informațiile furnizate v-au fost utile. Dacă aveți întrebări suplimentare sau aveți nevoie de ajutor, nu ezitați să ne contactați. Vă așteptăm cu drag și data viitoare! Nu uitați să adăugați site-ul nostru la favorite!


Ze Learnings: Alte intrebari