Răspuns :
Explicație pas cu pas:
2,25kg.....15,75lei
1kg.....?
15,75:2,25=7
7lei costă 1kg de struguri!
Sper că te-am ajutat<3
Vă mulțumim pentru vizita pe site-ul nostru dedicat Matematică. Sperăm că informațiile furnizate v-au fost utile. Dacă aveți întrebări suplimentare sau aveți nevoie de ajutor, nu ezitați să ne contactați. Vă așteptăm cu drag și data viitoare! Nu uitați să adăugați site-ul nostru la favorite!