👤

6kg persici costa 36 lei tot atait cit 9kg mere sa sa afle cit costa 1kg persici si cit cosa 1kg mere

Răspuns :

Explicație pas cu pas:

36:6=6 lei un kg de p

36:9=4 lei un kg de mere

Răspuns:

36:6=6

36:9=4

Explicație pas cu pas:

djehrufrjejrjtihirrne

sper că te-am ajutat